Čo koloidné striebro chráni a na čo sa dá použiť

02.03.2017

Niektoré pramene uvádzajú, že sa koloidné striebro podieľa na dozrievaní T-buniek, jednej z najdôležitejších zložiek imunitného systému. Mimo to vo forme častíc s veľkosťou 10 na -9 mm striebro ľahko preniká do krvného obehu, čo je zvlášť významné pre jeho doplnenie v tele, kde pri kontakte umŕtvuje choroboplodné vírusy, baktérie, huby a plesne. Tým samozrejme uľahčuje prácu imunitnému systému. Ďalej koloidné striebro vykazuje aj určitú antioxidačnú aktivitu.

Koloidné striebro likviduje len jednobunkové organizmy, nie viacbunkové parazity, aj keď ani k tým sa nechová priateľsky. Našťastie pre nás je jednobunkových mikróbov viac ako 97% všetkých druhov. Patrí k nim pôvodcovia 670 klasifikovaných chorôb podľa zoznamu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHF): z dlhého zoznamu vymenujeme za baktérie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a ďalšie koliformy, salmonely, Bacilus aurelus a ďalšie bacily, za vírusy HIV, herpetoviry, chrípkové vírusy a ďalšie, za huby a plesne kandidy, giardie, trychomony a iné.

Koloidné striebro má ďalšiu príjemnú vlastnosť, je svojím správaním chemicky neutrálne k všetkým tekutinám a liekom vrátane antibiotík. Ďalej nedráždi zažívacie ústrojenstvo, čo znamená, že koloidné striebro môžu bez obáv používať osoby trpiaci akútnym prekyslením žalúdka, pálením záhy, kolikou a ďalšími zažívacími problémami (súčasná legislatíva EÚ zakazuje predaj koloidného sgtriebra ako liečiva alebo doplnku stravy na vnútorné použitie).

Výskumy s koloidným striebrom ukázali, že väčšina baktérií a vírusov nedokáže proti nemu vyvinúť obranný mechanizmus.

Koloidné striebro zabíja nielen chorobné baktérie, ale aj baktérie telu priateľské ako napríklad Laktobacillus acidophilus, Laktobacillus bulgaricus, Laktobacillus bifidus a podobné rovnako ako to robí väčšina antibiotík. Je nutné tieto baktérie obnoviť najlepšie konzumáciou vhodných jogurtov alebo ešte lepšie symbiotickými laktobacily vo forme tabliet.


Aplikácia koloidného striebra v oficiálnej medicíne v Európe a USA v rokoch 1933 až 1939 ako primárneho lieku u vybraných diagnóz - teda ešte pred vynálezom antibiotík:

-akné                                                        -artróza                                   -svedenie

-gastritida                                               -popáleniny                            -diabetes

-kolitida                                                   -cystitida                                 -ekzémy

-žaludečné vredy                                 -plieseň v črevách                -revmatizmus

-zánet nosových dutín                         -dermatitidita                        -zápal pľúc

-lupenka                                                 -infekčná hnačka                 -zánet rohovky

-opar prostý                                          -kožné plesne                      -zánet stredného ucha

-opar pásový                                        -hyperplazie prostaty         -zánet viečok

-zahlenenie nosových dutín              -chrípka                                 -zánet slinivky


Nepravidelný spôsob stravovania a častá chorobnosť spôsobujú takmer u každého z nás nadmernú tvorbu hlienu v organizme. Hlien sa ukladá v nosovej dutine, na prieduškách, v pľúcach a dokonca aj v žalúdku. A práve hlien je ideálnym miestom pre rozvoj rozličných bacilov. Predstavuje ohrozenie zdravia. Tento hlien je ťažké     z organizmu odstrániť. Preto je dobré vedieť, že koloidné striebro výborne očisťuje organizmus od hlienu.

Zdroj: Aurum Health Products, United Kingdom

© 2017-2022 Róbert Komoráš. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!